Fettah Can

Fettah Can,12 Ekim 1975 tarihinde Bursa Karacabey’de dünyaya geldi. Arnavut kökenlidir.[1] Çocukluğu İnegöl’de geçti. Müziğe bıçak imalatçısı babasının yönlendirmesiyle başladı. Fettah Can o yıllarda gelecekteki mesleğiyle ilgili hayaller kurmadığını söylüyor:

“Ben o yaşlarda şarkı söylemekten bile utanırdım. Ama babamın isteği üzerine, gündüzleri tezgâhtarlık yaparken akşamları belediye konservatuvarında şan dersleri almaya başladım. Bir yandan da ud ve gitar çaldım. Şarkı yazma isteğim de çoktu. Ve o yıllarda söz yazıp besteler yaptım. Bir yandan da dışarıdan liseyi bitirdim ama üniversiteye gitmedim. Kendimi müzik dersleriyle eğittim. Barlarda şarkı söyleyip hayatımı kazandım.”

[2]

Bir albümde yer alan ilk şarkısını 1994 yılında Ömer Danış seslendirdi.[3] Zeynep, Bora Gencer gibi isimlere şarkılarını verdi.[4][5] Bu dönemde İstanbul’a yerleşen Fettah Can, hazırladığı ilk albümünü içine sinmemesi nedeniyle yayınlamadı.[3] İlk olarak Emel Müftüoğlu’na verdiği Ara Ara isimli şarkısıyla ses getirdi. Bursa’dan müzisyen arkadaşı Alper Narman ile birlikte Hande Yener’in 2002 yılında yayınlanan Sen Yoluna… Ben Yoluma… isimli albümüne 11 şarkı birden yazdılar. Bu albümün başarısının ardından Levent Yüksel, Gülben Ergen, Sibel Can, Murat Boz gibi isimlerle çalışmaya başladı.

Gülben Ergen’in kendi ismini taşıyan 2006 tarihli albümünde söz ve müziği Fettah Can ve Alper Narman’a ait olan Yalnızlık şarkısında geri vokal yapması kendi albümünü çıkarması konusunda Fettah Can’ı düşündürmeye başladı. Bunu da; “Ben iyi şarkı söyleyen biriyim. Sahnede olmayı da çok seviyorum. Yıllardır şarkı yazıyorum. Söylemek keyifli olacak diye düşündüm. Gülben Ergen’e verdiğim “Yalnızlık” şarkısında sesimi kullanmaları bu kararımda etkili oldu. Ergen, Açıkhava konserinde beni sahneyi çağırdı. Şarkıyı söyledik, insanlar yine dinlemek istedi. Oradaki o olumlu tepki beni kamçıladı. Sesimi beğeniyorum ve kimseyi bu sesten mahrum bırakmak istemedim.” sözleriyle dile getirmiştir.[2]

Fettah Can 2010 yılının Temmuz ayında Hazine isimli ilk albümünü çıkardı. Albümden ilk klipler Hazine ve Kahpe Diller isimli şarkılara çekildi. Albüm listelerde üst sıralara yükseldi.

Fettah Can, 2010 yılında ünlü Yunan şarkıcı Giorgos Mazonakis’in Ta Isia Anapoda albümüne üç bestesini verdi. Albüm Yunanistan müzik listelerinde üst sıralara çıkmış, albüm bu şarkılarla Yunanistan’da Platin Plak Ödülü’ne layık görülmüştür.[6]

2011 yılının Mayıs ayında Sana Affetmek Yakışır isimli teklisini çıkaran Fettah Can, Kasım 2011’de Boş Bardak isimli teklisini piyasaya sürdü.

19 Mart 2012’de Aklımda Kalanlar albümüyle müzik kariyerine devam etti. Bu albüm özellikle daha önce Işın Karaca’nın seslendirdiği “Mandalinalar” şarkısıyla beğeni kazandı.

Fettah Can Hızlı İletişim Telefon 0541 612 35 35

Fettah Can Konser Videosu

Fettah Can Fotoğrafları

Fettah Can Telefon Numarası ve Konser Organizasyonu 0541 612 35 35

Fettah Can ulaşmak için 0541 612 35 35 numaralı telefondan booking hizmeti alabilirsiniz. Fettah Can ile konser ve sahnelerinizde renk katmak bizleri mutlu edecektir. Açılış organizasyonları, Belediye Konserleri, Bayii toplantıları, Okul Söyleşileri, Yurt Dışı programlarda, İmza Günlerinde yardımcı olabiliriz. Fettah Can ile organizasyonlarınızda yer almak için bize aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

Fettah Can Whatsapp: 0541 612 35 35

Fettah Can Telefon: 0541 612 35 35

Fettah Can Konser Organizasyonu Sahne Fiyatı

Fettah Can ile konser organizasyonu fiyatını etkileyen başlıca faktörler vardır. Bunlar konser tarihi müsaitliği, konser organizasyonu yapılacak olan şehir ve konser organizasyonunda Fettah Can hitap edeceği kitle önemlidir. Bazı organizasyonlarda playback yapılabilir bazen de konser ücretlerine ilave olarak orkestra ücreti eklenebilir. Fettah Can ve ekibinin Uçak biletleri, transferler, konaklama ve yemek bedelleri ilave olarak eklenecektir. Fettah Can ile En hesaplı ve en uygun fiyat için bizimle iletişime geçiniz…

Fettah Can Telefon: 0541 612 35 35 Mustafa Bey