Serdar Ortaç

Serdar Ortaç,16 Şubat 1970’te İstanbul’da Vakıf Gureba Hastanesinde doğdu. Babası Kastamonu’nun Cide ilçesinin İlyasbey köyündendir ve köken olarak Kırım Tatarı’dır. Annesi ise Adana’nın Ceyhan ilçesine bağlı Yılankale köyündendir. İlköğrenimini Kocamustafapaşa’da[3] ve ortaöğrenimini Suadiye Lisesinde tamamladı. Lise öğrenimini ise Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi Torna ve Tesviye Bölümünde tamamladı. Babası küçük bir dükkânda torna tezgâhı olan plastik kalıpçısıydı. Çocukluğunda babasının yanında çalışır, hafta sonları ise simit ve su satardı. Babası sayesinde iş hayatını ve ayakta durmayı öğrendiğini, birçok şeyi babasına borçlu olduğunu sanatçı sık sık dile getirmektedir. Yükseköğrenimine Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümünde başladı fakat tahsilini tamamlamadan üniversiteden ayrıldı.

Bir sene kadar İstanbul’daki radyolardan birinde program yapımcısı ve sunucu olarak çalıştı. Radyo programlarını dinleyen bir albüm yapımcısı tarafından dönemin plak şirketlerinden biri olan RAKS ile sözleşme imzalaması teklif edildi. Böylelikle o güne kadar yazdığı şarkılarını, kendi sesi ile seslendirme şansını yakaladı ve ilk albümünü yaptı.

1994-99: Aşk İçin, Yaz Yağmuru ve Gecelerin Adamı
17 Ağustos 1994’te ilk albümü “Aşk İçin” ile müzik dünyasına merhaba dedi. “Karabiberim” ile çıkış yapan Serdar Ortaç, bu parça ile uzun süre gündemde kaldı.[kaynak belirtilmeli] Aşk İçin adlı albümünde müzisyen Özkan Turgay’la çalışan Serdar Ortaç’ın albümünden “Değmez” ve “Hadi Git” gibi şarkılar da çok sevildi. Listelerde üst sıralara yükseldi. Serdar Ortaç bu başarısı ile 1. Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı Ödülü”nü kazandı.

1 Mart 1996’da ikinci albümü olan Yaz Yağmuru’nu yayınladı. İkinci albümünde Feyyaz Kuruş, Selim Çaldıran, Erhan Güleryüz, Aşkın Tuna, Metin Arolat gibi isimlerle çalıştı. Bu albümde söz ve müziğini Metin Arolat ile beraber yaptığı “Gamzelim”, “Sana Uzandım”, “Ben Adam Olmam”, “Yaz Yağmuru” gibi pek çok hit şarkıya imza attı.

21 Şubat 1997’de bu albümü “Loco Para Amar” adıyla tamamını İspanyolca seslendirerek Meksika’da bir albüm yaptı.[4] Daha sonra Türkiye’de de bu albümü, İspanyolca bir single olarak hazırladı. Sanatçı bu yıl içerisinde Sibel Can’a verdiği “Padişah” adlı şarkı ile “Milliyet Yılın En Sevilen Şarkısı Ödülü”ne layık görüldü.

1998’de asker kaçağı olduğu gerekçesiyle 66 gün hapiste kaldı.[5] 3. albümü olan “Gecelerin Adamı”, 10 Temmuz 1998’de piyasaya çıktı. Bu albümünde de aranjör olarak Selim Çaldıran ve Feyyaz Kuruş’la çalıştı, albümdeki “Gecelerin Adamı” şarkısı yılın en çok dinlenen şarkılarından birisi oldu. “Mutsuzsun” şarkısında Ebru Gündeş’le aynı klipte rol aldı. Ortaç, 1999 yılında “Hürriyet Altın Kelebek Yılın En Başarılı Sanatçısı Ödülü”nü aldı.

2000-03: Bilsem ki ve Okyanus
5. albüm çalışması Bilsem ki 21 Ekim 1999’da çıktı. Bu albümde Selim Çaldıran, Feyyaz Kuruş ve Murat Yeter gibi isimlerle çalıştı. “Asrın Hatası”, “Bilsem ki” ve “Seninki” şarkıları albümün klip çekilen şarkıları oldu. 2000 yılında Ortaç, “Kral TV Video Müzik Ödülleri”nde Pop Müzik En İyi Erkek Sanatçı Ödülü’ne layık görüldü.

6. albümü “Sahibinin Sesi” oldu. 7 Mayıs 2001’de piyasaya çıktı. Diğer sanatçı dostlarına verdiği şarkıların Hülya Avşar – Aradın mı?, Muazzez Abacı – Umrumda Değil, Sibel Can – Padişah ve Kanasın, Fulden Uras – Bensiz Olsun, Emel Müftüoğlu – Dertli Dünya yanı sıra kendi şarkılarının remix’lerine yer verdi.

7. albümü “Okyanus” 10 Temmuz 2002’de piyasaya çıktı. Albümde Erhan Bayrak, Erdem Kınay, Alper Erinç gibi müzisyenlerle çalıştı. İlk klip şarkısı olan “Kabahat” ikinci klibini çektiği “Geceleri Yakıp” ve yakın sanatçı dostu Ebru Gündeş’le düet yaptığı “Kararsın Dünyam” adlı şarkılarıyla öne çıktı.

“Serdar Ortaç’la Hep Beraber” adlı show-yarışma programı ile 2003 yılında “Radyo ve TV Oscarları”nda En İyi Show Programı Ödülü’nü alan sanatçı televizyonda olan başarısını da kanıtlamış oldu.

2004-07 Çakra ve Mesafe
8. albüm “Beni Unut/Çakra” 12 Mart 2004’te satışa sunuldu. Aynı yılın Ekim ayında da 90’lı yıllarda çıkardığı albümlerin bulunacağı “Serdar Ortaç Klasikleri” albümünü de çıkardı.

Ocak 2005 yılında ise Mavi Ağaç Yayıncılık’tan şiir/anı türünde 2005 yılına kadar yazdığı şiir, şarkı sözü ve anılarından oluşan Bu Şarkılar Kimin İçin kitabını yayımladı.

2005 yılında Serdar Ortaç “Kral TV Video Müzik Ödülleri”nde Pop Müzik En İyi Erkek Sanatçı Ödülü’nü, “Mü-Yap Müzik Ödülleri”nde ise Yılın En Çok Satan Albümü Ödülü’nü aldı.

9. albüm Mesafe 25 Nisan 2006’da piyasaya sürüldü. Bu albümünde Mustafa Ceceli, Volga Tamöz, Suat Aydoğan, Erdem Kınay gibi isimleri tercih etti. Albümden “Sor”, “Dansöz”, “En Büyük Aşkım”, “Gitme”, “Mesafe”, “Bebeğim Oldun” ve “Başardın Ağlatmayı” gibi hitler çıktı.

10. albümü “Gold Remix 2007” 2 Nisan 2007’de satışa çıktı. Albümde “Mesafe”deki remix’lere yer vermenin yanı sıra, düzenlemesini Mustafa Ceceli’nin yaptığı “Hayret”, Volga Tamöz’ün düzenlediği “Garez” ve “İki Kalp” gibi 3 tane yeni şarkıya daha yer verdi. Aynı yılın sonunda 2007 yılında İstanbul’da verdiği konserlerin bir DVD’sini yayınladı.

2008-11: Nefes ve Kara Kedi
Serdar Ortaç’ın “Nefes” adlı, 22 Mayıs 2008 yayın tarihli 11. albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Albümde “Şeytan”, “Ayrılmam”, “Gram”, “Heyecan” ve Suat Aydoğan’la düet yaptığı “Sana Değmez”, Sultana ile düet yaptığı “Ayrı Gitme” ve Hadise’yle beraber seslendirdiği “Düşman” şarkıları yer aldı. Yedigün sponsorluğunda Türkiye turnesine çıkan Serdar Ortaç Türkiye’nin dört bir yanındaki hayranlarına ulaştı.

13 Mart 2009’da Gold Remix 2009 adlı remix 12. albümü piyasaya çıktı. Bu albümünde de “Nefes” isimli albümündeki remix’lerin yanı sıra 4 yeni şarkıya daha yer verdi.

“Kral TV Video Müzik Ödülleri”nde 2006 yılında “Gitme” ile Yılın Klibi, 2009’da ise Yılın Pop Sanatçısı ve Dijital Satış Diamond ödüllerini, “Altın Kelebek Ödülleri”nde 2006 yılında Pop Müzik En İyi Erkek Sanatçı ve “Dansöz” ile Yılın Şarkısı, 2009 yılında yeniden Pop Müzik En İyi Erkek Sanatçı ödüllerini kazandı. Ayrıca 2007 yılında “Mü-Yap Müzik Ödülleri’nde” Mesafe albümü ile Yılın En Çok Satan Albümü Ödülü’nü aldı.

13. albüm olan “Kara Kedi” albümü 14 Mayıs 2010 tarihinde satışa sunuldu. Albümde İskender Paydaş, Suat Aydoğan, Volga Tamöz, Erhan Bayrak, Ionita Constantin, Sadun Ersönmez, Caner Tepecik gibi aranjörlerle çalıştı. Bu albümde “Poşet”, “İşim Olmaz”, “Mikrop”, “Haksızlık”, “Yeşil Su” ve “Kolayca” şarkılarına klip çekildi.

14. albüm olan “Gold 2011” 7 Mart 2011 tarihinde yayımlandı. 8 yeni şarkı ve “Kara Kedi” albümündeki 8 şarkının remix’ine yer veren Ortaç, bu albümünden “Elimle” adlı şarkıyı kliplendirdi. İkinci klibini ise Bulgaristan’da “Hile” şarkısına çekti. Albümün son klibi konser görüntülerinden oluşan “Hayat İzi”ne çekildi.

Serdar Ortaç 2010 yılında “Kral TV Video Müzik Ödülleri”nde Kral TV&Kral FM Özel Ödülü-Radyolarda En Çok Çalınan Sanatçı Ödülü’ne layık görüldü. 2011 yılında ise “Balkanika TV-Balkan Ödülleri”nde Yılın En İyi Erkek Sanatçısı Ödülü’nü aldı.

2012-14: Ray ve Bana Göre Aşk
7 Haziran 2012 tarihinde albüm çıkmadan kısa süre önce kendisine birçok şey kattığını dile getirdiği, kendisini hayata hazırlayan babası Mehmet Ortaç vefat etti. Serdar Ortaç albümde bulunan “Ne Bu Neşe” adlı şarkıyı babasına ithafen okuyacağını dile getirmiştir.

15. albüm olan “Ray”, 11 Haziran 2012 tarihinde piyasaya sürüldü. Aranjör kadrosunda Suat Aydoğan, İskender Paydaş, Tolga Kılıç ve Sadun Ersönmez bulunmaktadır. Bu albümde bir ilk olarak yedinci parça olan “Dileğim Aşk”ın aranjesi Serdar Ortaç tarafından yapılmıştır. 16 parça bulunmakla beraber, 10 tanesinin söz ve müziği Serdar Ortaç’a aittir. Albümün ilk klibi, albüm çıkışı öncesi radyolara dağıtımı yapılan “Üzecek Adam Çok” adlı parçasına çekilmiştir. Albümün ikinci video klibi ise “Ne Bu Neşe” isimli şarkıya çekilmiştir; klip Serdar Ortaç’ın konser görüntülerinden oluşmaktadır.

2013 yılında Şubat ayında ise Erdem Kınay’ın proje albümünde bulunan “Yorum Yok” adlı şarkıya klip çekildi. Ayrıca Serdar Ortaç 21 Mart 2013 Perşembe günü başlayan “Popstar 2013” programında Demet Akalın, Bülent Ersoy ve Orhan Gencebay’la birlikte jüri üyeliği yapmıştır.

2014’te 20. yılına özel olarak hazırladığı 16. stüdyo albümü “Bana Göre Aşk”ı 26 Mayıs 2014’te yayınlandı. Bu albümde Tolga Kılıç, Murat Yeter, İskender Paydaş, Mert Ekren, Suat Aydoğan gibi aranjörler ile çalıştı. İlk klip Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde “Tanrım” şarkısına çekildi.

Albüm çıktıktan kısa süre sonra 6 Haziran 2014’te İrlandalı Chloe Loughnan ile evlendi. Evlendikten kısa bir süre sonra multipl skleroz (MS) hastalığı olduğunu duyurdu. Bir süre hastanede tedavi gördükten sonra sağlık durumu iyiye doğru gitti.

Bu dönem içerisinde “Kral TV Video Müzik Ödülleri”nde Radyolarda En Çok Çalınan Sanatçı Ödülü’nü, “Balkanika TV – Balkan Ödülleri”nde ise Yılın En İyi Erkek Sanatçısı ve Yılın Projesi ödüllerini aldı.

2015-günümüz: Çek Elini Kalbimden ve Gıybet
Bu alt başlık {{{1}}} tarihinden beri geliştirilmeye ihtiyaç duyuyor.
Bu alt başlığın geliştirilmesi gerekiyor.
6 Mayıs 2015 tarihinde 10 şarkılık “Çek Elini Kalbimden” adlı albümünü yayınladı. Albümün ilk klibi çıkış şarkısı olan, sözü Serdar Ortaç’a, müziği Flori’ye, aranjesi de Emrah İş ve Nurettin Çolak’a ait olan “Konuş – Çek Elini Kalbimden” adlı şarkıya çekildi. İkinci klibi “Balım” için Bükreş’e giden Serdar Ortaç’a klipte Rumen şarkıcı Otilia eşlik etti. Serdar Ortaç albümün 3. klibi için sözü ve müziği kendisine ait, düzenlemesi ise Volga Tamöz’e ait olan “Nankör” adlı şarkıya Gülşen Aybaba yönetmenliğinde Bodrum’da klip çekti.

Serdar Ortaç 22 Temmuz 2015 tarihinde “Çek Elini Kalbimden” albümünden altı şarkının remix versiyonlarının bulunduğu Serdar Bizi Diskoya Götür adlı albümünü yayımladı. 29 Temmuz’da Bülent Serttaş ile “Haber Gelmiyor Yardan” şarkısına düet yaptı. Aralık ayında ise, 2000’lerin ikinci yarısında tartışmalar yaşadığı Hande Yener ile “İki Deli” şarkısına düet yaptı.

11 Mayıs 2016 günü Gıybet isimli 10 şarkıdan oluşan albümü piyasaya sürüldü. Albümün ilk klibi çıkış şarkısı olan “Gıybet” şarkısına çekildi. Bu albümde Suat Aydoğan, Mert Ekren ve Sadun Ersönmez gibi tecrübeli aranjörlerin yanı sıra Tarık İster, Emrah İş ve Nurettin Çolak gibi yeni dönemin yetenekli isimleriyle de çalıştı. Albümde kendi söz ve bestelerinin yanı sıra Mert Ekren, Ayla Çelik, Suat Aydoğan, Tan Taşçı ve Nurettin Çolak’ın da besteleri yer almakta.

 

 

Serdar Ortaç Hızlı İletişim Telefon 0541 612 35 35

Serdar Ortaç Konser Videosu

Serdar Ortaç Fotoğrafları

Serdar Ortaç Telefon Numarası ve Konser Organizasyonu 0541 612 35 35

Serdar Ortaç ulaşmak için 0541 612 35 35 numaralı telefondan booking hizmeti alabilirsiniz. Serdar Ortaç ile konser ve sahnelerinizde renk katmak bizleri mutlu edecektir. Açılış organizasyonları, Belediye Konserleri, Bayii toplantıları, Okul Söyleşileri, Yurt Dışı programlarda, İmza Günlerinde yardımcı olabiliriz. Serdar Ortaç ile organizasyonlarınızda yer almak için bize aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

Serdar Ortaç Whatsapp: 0541 612 35 35

Serdar Ortaç Telefon: 0541 612 35 35

Serdar Ortaç Konser Organizasyonu Sahne Fiyatı

Serdar Ortaç ile konser organizasyonu fiyatını etkileyen başlıca faktörler vardır. Bunlar konser tarihi müsaitliği, konser organizasyonu yapılacak olan şehir ve konser organizasyonunda Serdar Ortaç hitap edeceği kitle önemlidir. Bazı organizasyonlarda playback yapılabilir bazen de konser ücretlerine ilave olarak orkestra ücreti eklenebilir. Serdar Ortaç ve ekibinin Uçak biletleri, transferler, konaklama ve yemek bedelleri ilave olarak eklenecektir. Serdar Ortaç ile En hesaplı ve en uygun fiyat için bizimle iletişime geçiniz…

Serdar Ortaç Telefon: 0541 612 35 35 Mustafa Bey