Yıldız Tilbe

Yıldız Tilbe, İzmir’in Konak ilçesine bağlı Gültepe semtinde doğan Yıldız Tilbe, Kürt ve Zaza kökenli[1] ailesinin altı çocuğundan en küçüğüdür.[2] Ailesi içinde “Yadigar” takma adıyla hitap edilmiştir.[3] Tuncelili ve Zaza kökenli olan annesinin adı Altun, Ağrılı ve Kürt kökenli olan babasının adı ise Ali’dir.[1] Babası Ali Tilbe mevsimlik işçiydi. Orta ikinci sınıfta okuduğu Mustafa Rahmi Balaban Orta Okulu’nda eğitimini bırakmak zorunda kalarak,[4] küçük yaşlardan itibaren şarkı söylemeye başlamıştır.[5] 18 yaşından önce evlenmiştir.[6] Evliliğinden “Sezen Burçin” adında bir kız çocuğu dünyaya getirmiştir. Daha sonra 5 yıl evli kaldığı Güngör Karahan’dan ayrılmıştır. Sonraları İzmir’de çeşitli gece kulüplerinde şarkıcılık yapmaya başlamıştır.

Sahneye ilk olarak 1990 yılında[7] Cengiz Özşeker’in patronu olduğu bir kulüpte başlamıştır. 1991 yılının sonlarında Sezen Aksu, Tilbe’nin ismini duyup kendisini dinlemeye gelmiş ve vokalistlik teklif etmiştir. İki sanatçı tanışmış,[8] Tilbe vokalistlik teklifini kabul ederek İstanbul’a gelmiş, Sezen Aksu’nun evine taşınmış, konserlerinde ve albümlerinde vokallik yapmıştır. Sezen Aksu ile yolları ayrıldıktan sonra İstanbul’un gece kulüplerinde şarkı söylemeye başlamıştır. Bu sırada Cem Özer’in “Laf Lafı Açıyor” isimli programında solistlik teklifi almış ve bir süre programın solisti olarak şarkı söylemiştir. Bu programda kazandığı ün[9] ile albüm teklifleri alarak 1994 yılının yazında Delikanlım isimli ilk albümünü yayınlamıştır. Bu yıllarda birçok sanatçıya hit olan şarkılar vermiş, vokaller yapmıştır.

1996 yılında narkotik şube tarafından sanatçının evine yapılan baskında bir miktar esrar bulunmuş ve Tilbe üç gün gözaltında tutulmuş ardından serbest bırakılmıştır. Esrardan kurtulmak için Balıklı Rum Hastanesinde bir süre tedavi görmüştür.[10] Aynı yıl çıkardığı “Aşkperest” albümü beklenen ilgiyi görmemiştir. 90’lı yılların sonlarında İstanbul, Bursa ve Eskişehir’de çeşitli gece kulüplerinde çalışmaya başlamıştır. 2001 yılında çıkardığı “Gülüm” isimli albümü ile yıldızı yeniden parlamaya başlamıştır. Ve 2002 yılında çıkardığı “Haberi Olsun” isimli albümü ilgi toplamıştır. Akabinde 2003 yılında yayınladığı “Yürü Anca Gidersin” isimli albümdeki her şarkı hit olmuştur. Sanat hayatı boyunca birçok ödül alan Tilbe, günümüzde hala en başarılı bestecilerden ve yorumculardan birisi olarak görülmektedir.

Yıldız Tilbe Hızlı İletişim Telefon 0541 612 35 35

Yıldız Tilbe Konser Videosu

Yıldız Tilbe Fotoğrafları

Yıldız Tilbe Telefon Numarası ve Konser Organizasyonu 0541 612 35 35

Yıldız Tilbe ulaşmak için 0541 612 35 35 numaralı telefondan booking hizmeti alabilirsiniz. Yıldız Tilbe ile konser ve sahnelerinizde renk katmak bizleri mutlu edecektir. Açılış organizasyonları, Belediye Konserleri, Bayii toplantıları, Okul Söyleşileri, Yurt Dışı programlarda, İmza Günlerinde yardımcı olabiliriz. Yıldız Tilbe ile organizasyonlarınızda yer almak için bize aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

Yıldız Tilbe Whatsapp: 0541 612 35 35

Yıldız Tilbe Telefon: 0541 612 35 35

Yıldız Tilbe Konser Organizasyonu Sahne Fiyatı

Yıldız Tilbe ile konser organizasyonu fiyatını etkileyen başlıca faktörler vardır. Bunlar konser tarihi müsaitliği, konser organizasyonu yapılacak olan şehir ve konser organizasyonunda Yıldız Tilbe hitap edeceği kitle önemlidir. Bazı organizasyonlarda playback yapılabilir bazen de konser ücretlerine ilave olarak orkestra ücreti eklenebilir. Yıldız Tilbe ve ekibinin Uçak biletleri, transferler, konaklama ve yemek bedelleri ilave olarak eklenecektir. Yıldız Tilbe ile En hesaplı ve en uygun fiyat için bizimle iletişime geçiniz…

Yıldız Tilbe Telefon: 0541 612 35 35 Mustafa Bey