Suzan Kardeş

Suzan Kardeş,15 Nisan 1960 tarihinde Mitroviça’da doğdu. Kosova Türkü[2] olan ailesinin beş çocuğundan dördüncüsüdür.[3] Ailesi ile birlikte 1968’de İstanbul’a göçtü.[3] 13 yaşında iken bir güzellik salonunda çırak olarak çalışmaya başladı, 1982 yılında Etap Marmara Oteli’ndeki kuaförlük salonunda işe girdi.[4] 1983’te Şan Tiyatrosu’nda Hisseli Harikalar Kumpanyası oyuncularının saç ve makyajlarını yaptı. Ardından Hürriyet gazetesi için çalıştı. Burada çekilen fotoromanlarda rol alan oyunculara makyaj yaparak mesleğinde gelişti. “Çalıkuşu” fotoromanının çekimlerinde Sezen Aksu ile tanıştı.[5] 1985 yılından itibaren Sezen Aksu’nun tüm sahne ve çekim makyajlarını yaptı.

Şan Tiyatrosu’nda oyun sahneleyen birçok tiyatro topluluğunda ve film ekibinde makyaj uzmanı ve kuaför olarak yer aldı. Goran Bregoviç’ten Türkân Şoray’a kadar birçok tanınmış sanatçının sahne makyajını gerçekleştirdi.

Geçirdiği bir kaza sonucu[6] 1992 yılında makyaj işine ara vererek Arnavutköy’deki evini meyhaneye çevirdi. Bekriya (Yugoslavca: Sarhoş) adını verdiği bu mekanı on dört yıl boyunca işletti;[7] ayrıca Beyoğlu’nda bir köfteci açtı.[8] 1995 yılında yeniden sinema ve televizyon dünyasında makyözlüğe döndü. Beşiktaş Kültür Merkezi’nin saç ve makyaj çalışmalarını üstlendi. Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Cem Yılmaz gibi birçok sanatçı ile çalıştı. 2007 yılında yayımlanan Atatürklü İş Bankası reklamında Atatürk’ü canlandıran oyuncu Haluk Bilginer’e yaptığı makyaj çok beğenildi.[9]

İlk defa Beşiktaş Kültür Merkezi’nin Bir Demet Tiyatro adlı durum komedisi dizisinde makyaj yapmanın yanı sıra “Mevlüde” (pencereden bakan kadın) rolünü canlandırarak sahneye çıktı.[10] 2005 yılında BKM yapımı Organize İşler adlı filmde “Mefrika Hanım” rolünü canlandırdı. 2007 yılında televizyonda yayımlanmaya başlayan Komedi Dükkanı adlı eğlence programında makyaj yapmanın yanı sıra makyöz olarak sahneye çıkıp ekranda görünmesi ile geniş kitlelerce tanındı. Tolga Çevik’in Arkadaşım Hoşgeldin, Müdür Ne’aptın, TOLGSHOW, Tolgshow Filtresiz adlarıyla sürdürdüğü programda makyözlük yapmaya devam etti.

Bekriya Meyhane’yi işlettiği sırada söylediği mikrofonsuz, akustik Rumeli türküleriyle eski dönem Bosna sevdalinkalarından yola çıkarak, 2007 yılında Sezen Aksu’nun desteğiyle Bekriya adlı bir sanat müziği albümü çıkardı. Ardından Bekriya, Bekriya 2 – Balkania, Makyaj Odası Şarkıları, Ninno, Bekriya 3 – Bal ve Kan, Bekriya 6 – Bekri, Yarım Hava Çalsana, Şişede Bade Durmaz albümlerini art arda çıkardı. Makyaj Odası Şarkıları albümünde yıllar boyunca sinema, TV, tiyatro ve sahnede makyajını yaptığı sanatçılar kendisine eşlik etti. Şarkılarını yurt dışı ve yurt içi festivallerin yanı sıra İstanbul’da çeşitli müzik ve eğlence mekanlarında seslendirdi.

Mavi Kelebekler (2011), Toprağın Çocukları (2012), Yapışık Kardeşler (2015) ve Nadide Hayat (2015) filmlerinde rol aldı. Birçok dizide konuk oyuncu olarak yer aldı. 2012-2017 arasında Seksenler dizisinde canlandırdığı Pastacı Sami’nin annesi “Fato Ana” rolünü 2019-2021 yılları arası yeniden canlandırdı, 2017-2019 arasında Çocuklar Duymasın dizisinde Çaycı Hüseyin’in annesi “Kükrek Kadriye” karakterini canlandırdı. Kendisi gibi makyöz olan kardeşi Neriman Kardeş ile birlikte 2013 yılında “Bekriya Sofrası” adlı bir yemek kitabı yayımladı.[11] 2015’te Suzan’a Geldiler adlı bir televizyon programını sundu. 2020 yılında oyuncuların kendi evlerinde, kendi imkanları ile çektikleri Ev Yapımı dizisinde Neriman Kardeş ile rol aldı

Suzan Kardeş Hızlı İletişim Telefon 0541 612 35 35

Suzan Kardeş Konser Videosu

Suzan Kardeş Fotoğrafları

Suzan Kardeş Telefon Numarası ve Konser Organizasyonu 0541 612 35 35

Suzan Kardeş ulaşmak için 0541 612 35 35 numaralı telefondan booking hizmeti alabilirsiniz. Suzan Kardeş ile konser ve sahnelerinizde renk katmak bizleri mutlu edecektir. Açılış organizasyonları, Belediye Konserleri, Bayii toplantıları, Okul Söyleşileri, Yurt Dışı programlarda, İmza Günlerinde yardımcı olabiliriz. Suzan Kardeş ile organizasyonlarınızda yer almak için bize aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

Suzan Kardeş Whatsapp: 0541 612 35 35

Suzan Kardeş Telefon: 0541 612 35 35

Suzan Kardeş Konser Organizasyonu Sahne Fiyatı

Suzan Kardeş ile konser organizasyonu fiyatını etkileyen başlıca faktörler vardır. Bunlar konser tarihi müsaitliği, konser organizasyonu yapılacak olan şehir ve konser organizasyonunda Suzan Kardeş hitap edeceği kitle önemlidir. Bazı organizasyonlarda playback yapılabilir bazen de konser ücretlerine ilave olarak orkestra ücreti eklenebilir. Suzan Kardeş ve ekibinin Uçak biletleri, transferler, konaklama ve yemek bedelleri ilave olarak eklenecektir. Suzan Kardeş ile En hesaplı ve en uygun fiyat için bizimle iletişime geçiniz…

Suzan Kardeş Telefon: 0541 612 35 35 Mustafa Bey